rower poziomy
ROWER POZIOMY

Rower poziomy - co to jest i jak na nim ćwiczyć?

Rower poziomy, na którym mogą Państwo ćwiczyć w naszym Studio, to rower o innej konstrukcji niż standardowe rowerki stacjonarne. Dzięki swojej konstrukcji, zmusza użytkownika do przyjęcia pozycji leżącej lub półleżącej zmuszając do ćwiczeń inne partie mięśni.

Rower poziomy stacjonarny

W ostatnich kilku latach walka o pozbywanie się zbędnych kilogramów jest niezwykle modna. Każdy chce wyglądać świetnie, cieszyć się z powodu dobrej formy, jak i móc pochwalić się idealnie wypracowaną sylwetką. Wiele korzyści niesie za sobą stosowanie aktywności fizycznej, jak i zdrowe odżywianie.

Rower stacjonarny poziomy - szczególnie oblegany podczas chłodniejszych dni w roku.

Jednym ze sprzętów, na którym można ćwiczyć jest rower stacjonarny poziomy. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym, kiedy aktywność fizyczna na świeżym powietrzu poprzez niekorzystne warunki atmosferyczne jest mocno utrudniona. Zdecydowanie, jazda na rowerze jest jednym z najefektywniejszych sposobów na pozbywanie się zbędnych kilogramów. Jest to trening aerobowy, dzięki któremu możemy poprawić kondycję, jak i wygląd ciała.

Rower stacjonarny poziomy

Rower poziomy stacjonarny - zaprogramuj swoje treningi.

Każdy rower poziomy stacjonarny posiada możliwe do zaprogramowania parametry, dzięki którym można podwyższać i zmniejszać intensywność treningów. Trzeba pamiętać, że nie zawsze trening wykonany z dużym obciążeniem przynosi dobre rezultaty.

Trzeba słuchać swojego organizmu, a wtedy rowerek poziomy przyczyni się do osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów z procesu odchudzania. Można będzie mieć pewność, że rower poziomy trójkołowy będzie skuteczną bronią w walce z tkanką tłuszczową.

Rowery poziome

Rowery poziome - szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Aerobowe ćwiczenia przyczyniają się do chudnięcia, a także do spalania tkanki tłuszczowej, dlatego rowery poziome jest świetnym wyborem. Warto się na niego zdecydować, jeżeli tylko chcemy zadbać o wygląd swojego ciała. Jazda na rowerze stacjonarnym jest wyjątkowo popularna, ponieważ bez wychodzenia z domu możemy zadbać o swoją formę. Wystarczy tylko kupić odpowiedni rower treningowy poziomy, a będzie się miało taką możliwość. Jednak, należy pamiętać, że tylko w prawidłowy sposób wykonany trening może przynieść spodziewane rezultaty. Najważniejsza jest tutaj regularność.

Wsiadając na rowery poziome tylko od czasu do czasu na pewno nie będzie można spodziewać się powalających efektów odchudzających. Trzeba wykazać się systematycznością, aby można było cieszyć się z idealnego wyglądu ciała. Należy także jeździć z odpowiednią intensywnością, a także utrzymywać stałe tempo podczas treningu. 

Wspaniałe rozwiązanie dla Pań, które z pewnych powodów nie chcąc bądź nie mogą obciążać stawów kolanowych i/oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Rower poziomy jest bardzo bezpiecznym sprzętem do ćwiczeń, pozwala uaktywnić mięśnie brzucha nieco bardziej niż podczas ćwiczeń na innych rowerkach.
Ryzyko kontuzji i przeciążeń jest małe. Pozycja przyjmowana na rowerze poziomym jest bardziej naturalna niż na rowerze tradycyjnym i w znaczącym stopniu redukuje przeciążenia kręgosłupa.
Przynosi również wiele ogromnych korzyści fizjologicznych: obniża stres, wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego, zwiększa masę kości i ich mineralizację, poprawia wydolność płucną.

EFEKTY

  • ruch obrotowy mobilizuje torebkę stawową do produkcji mazi, która pozwala na odżywianie chrząstki stawowej w stawach kolanowych, a to przyspiesza jej regeneracje;
  • taki trening nie powoduje obciążeń związanych z masą ciała;
  • poprawia natomiast gęstość naczyń krwionośnych w mięśniach i powoduje niższe ciśnienie krwi przy wysiłku, co jest pomocne w leczeniu nadciśnienia;
  • zwiększa masę kości i ich mineralizację, a to niezwykle istotny czynnik w walce z osteoporozą;
  • wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego;
  • obniża stres i uwalnia endorfiny, co daje uczucie błogości i miłego zmęczenia po treningu;
  • poprawia wydajność płucną, prowadząc do wchłaniania większej ilości tlenu, przez co całe ciało jest lepiej dotlenione
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych